Activitati

In fiecare an, Parohia "Invierea Domnului" isi propune sa se implice intr-o serie de activitati filantropice, dar si de natura socio-culturala. Si marile sarbatori de peste an sunt in permanenta prilej de a organiza diverse activitati la care participa multi dintre credinciosii implicati in viata spirituala a parohiei nostre.
          Activitatile caritabile sunt parte din viata de zi cu zi a parohiei, in incercarile noastre de a ajuta batranii si familiile cu situatii dificile din parohie, precum si bolnavii de la Sanatoriul de Psihiatrie de la Sipote, la care a devenit obisnuinta sa mergem de mai multe ori pe an. Cu ajutorul bunului Dumnezeu, incercam ca, pe langa constructia lacasului de cult, sa sustinem atat cat putem si aceste activitatati de peste an.

Activitati 2009

Activitati 2010

Activitati 2011

Activitati 2012