Biblioteca parohiei functioneaza în incinta paraclisului nou construit, având în inventarul său aproximativ 800 de volume, nu doar cărţi cu tematică religioasă, ci şi diverse alte titluri. Biblioteca este gestionată de d-ra Alina Rusu, care este vă poate ajuta în alegerea unei lecturi interesante.

Invităm atât copiii, să folosească fondul de carte pentru a-şi construi orizontul literar, dar şi adulţii, care doresc să investească timp în lectură. De asemenea, facem un apel pentru imbogăţirea fondului de carte al bibliotecii - primim donaţii de carte din orice domenii, lecturi cu influenţă pozitivă atât pentru copii, cât şi pentru adulţi.

CATALOG BIBLIOTECA - aici gasiti titlurile existente in biblioteca parohiei noastre, ordonate alfabetic, dupa numele autorului.

Persoanele care doresc sa imprumute carti de la biblioteca sunt rugate sa se adreseze d-rei Alina Rusu, pentru înscriere în evidenţă.

- pentru persoanele care obtin venituri din activitati independente, drepturi de autor, etc., Formular 200